Detoxikace

Potřeba detoxikace je přirozeně dána podmínkami, ve kterých žijeme a každý člověk potřebuje detoxikaci jako základní stavební kámen k dokonalému zdraví a efektivní léčbě.

Lidský organismus prochází postupně sedmi stádii znečištění (zanesení) organismu. Toto nastává v důsledku špatného trávení, nevyvážené stravy, špatného životního prostředí atp.. Nahromaděné toxiny narušují metabolismus a homeostázu buněk. Z toho plyne závěr: Množství nejrůznějších nemocí má minimálně tento jeden důvod – zanesení organismu. A ukazuje se, že ať už budeme dělat cokoli a jakkoliv se budeme léčit, dokud se nezbavíme těchto nánosů, bude veškeré naše úsilí uzdravit se nebo si udržet pevné zdraví zbytečně obtížné, pomalé a méně efektivní.

Sedm stádií zanesenosti organismu

  1. Zvýšená únava. V první fázi znečištění nedochází pro zdánlivě zdravého člověka k ničemu neobvyklému. Obvykle člověk cítí celkovou únavu a rychleji se unaví při jakékoli činnosti. To svědčí o tom, že tělo obsahuje více toxinů, než vylučuje. Přitom však začíná intoxikace nervových kanálků, což např. vede i k osteochondróze krční páteře.
  2. Zvýšená únava, slabost + bolest hlavy. Ve druhém stadiu člověk začíná pociťovat bolest hlavy, lámavou bolest v kloubech a ve svalech. Organismus nám signalizuje, že je čas, abychom začali něco dělat s toxiny a nánosy. V tomto stadiu se musíme zamyslet nad svojí stravou a stylem života.
  3. Navíc se objevuje alergie jako důsledek zvýšené koncentrace nánosů v krvi – tímto tělo spouští mechanismus k jejich odstranění – očišťující reakci. Je to signál těla bijící na poplach. Zkontroluj, co jíš, co se vlastně stráví a jak se vyprazdňuje střevo. Máme užitek nikoli z toho, co si dáváme do úst, ale z toho, co se stráví a jak. Alergii mohou vyvolávat různé alergeny – prach v domácnosti, pyl z květů, zvířecí srst, strava, léky. Ve třetím stádiu organismus zesiluje přirozený očistný proces, který se může projevovat jako kašel, průjem, zvracení, zvýšená teplota, alergické reakce, časté močení, vylučování toxinů potem a hnisem. Je to přirozená snaha silně zaneseného organismu, jak se zbavit špíny.Pozor! Už v tomto stádiu je nutno provést komplexní očistu organismu, abychom předešli mnohem horším následkům.
  4. Jestliže se organismus nezbavuje toxických nánosů a ty se stále hromadí, pak tělo spouští mechanismus «zakonzervování toxinů». Symptomy čtvrtého stádia jsou vážným signálem k tomu, abychom podnikli důležité kroky pro léčení našeho stavu. Objevují se nemoci stagnace: kameny, cysty, polypy, fibromyomy, papilomy, lipomy, tukové usazeniny a další. Také v tomto stadiu se organismus snaží ohraničit to, čeho se nemůže zbavit. Objevují se zejména chronické záněty na nejrůznějších místech. To může být angína (tonzilitida), záněty dásní, hemoroidy, bronchitida. А také nezhoubné útvary: fibromy, lipomy, cysty, mastopatie, tyreotitida, prostatitida. Nemoci čtvrtého stadia se těžko léčí a léčení bude málo efektivní, pokud se člověk nebude zabývat očistou organismu.
  5. V tomto stádiu se nánosy distribuují po celém organismu tak, že se viditelně mění forma a funkce orgánů a systémů – tj. nadváha, normální buňky jsou zaměněny spojenou tkání, revmatismus, polyartritida, dna, tzn. nemoci, při kterých se kyselina močová, jako produkt špatné přeměny bílkovin v organismu hromadí v kloubech a ve svalech. Páté stádium provází nemoci, které jsou spojené s deformací spojující tkáně.
  6. Lavina toxinů se dostává do krve a dochází k intoxikaci všech orgánů a systémů. Nejvíce trpí nervový systém. Narušuje se přenos nervových impulsů – vznikají ochrnutí, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba a další.
  7. Je to konečné stádium znečištění organismu. Člověk platí za předchozí špatný styl života a nesprávné stravování. Úplně je narušeno trávení v žaludečním a střevním traktu. Růst tkáňových buněk není více kontrolován protirakovinným štítem. Vznikají nemoci, při kterých se rozkládají buňky a orgány. A to je rakovina. Rakovina – je takový stav, při kterém se protirakovinová ochrana rovná nule, a patologické buňky se nerušeně rodí a bez překážek rostou.